back

Кадровий дефіцит: машинобудівна галузь Чернігівщини потребує працівників

08 листопада 2024

Про це йшлося на зустрічі директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник з представниками підприємств галузі машинобудування. Участь у заході взяла і директорка Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Олександра Хомик.

Отже, наразі на ТОВ «Чернігівський автозавод» актуальними є вакансії водія автотранспортних засобів, слюсаря з механоскладальних робіт, диспетчера, інженера з якості, слюсаря-електромонтажника.

ТОВ «Чернігівський ковальський завод» потребує машиніста крана, токаря, фрезерувальника, стропальника, слюсаря-інструментальника, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, оператора верстатів з програмним керуванням, майстра дільниці, інженера-конструктора, інженера-технолога.

ТОВ «Український кардан» запрошує на роботу оператора верстатів з програмним керуванням, інженера-конструктора, слюсаря-інструментальника, токаря, заточувальника, шліфувальника, слюсаря-ремонтника, електрогазозварника, енергетика, майстра будівельних та монтажних робіт.

Представники підприємств зауважили, що до кожного кандидата на вакансію у них індивідуальний підхід, пропонується офіційна зайнятість, а це – вчасна виплата заробітної плати та повний соціальний пакет. Деякі роботодавці обіцяють надання житла приїзжим та бронювання від призову. Учасники зустрічі зазначили, що насамперед підприємствам бракує робочих рук і потребують вони найбільше чоловіків.

У службі зайнятості нестачу кваліфікованих правників пов’язують з мобілізацією та міграційними процесами (виїздом людей за кордон чи переселенням у безпечніші регіони країни). За словами Людмили Ключник, серед зареєстрованих безробітних переважають жінки – їх майже 80%. Для укомплектування штату роботодавцям варто розглянути можливість працевлаштування на традиційно «чоловічі» професії жінок. Успішних прикладів цього стає дедалі більше. Сучасні жінки працюють водійками тролейбусів, автобусів, охоронницями тощо.

Підготувати потрібних працівників може допомогти служба зайнятості. Для цього існують різні програми, зокрема, підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних під конкретні робочі місця, професійне навчання учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни у закладах професійно-технічної освіти ДСЗ, видача ваучерів певним категоріям громадян, які не перебувають на обліку в службі зайнятості. Розповіли учасникам зустрічі й про інші можливості служби зайнятості: компенсаційні виплати за працевлаштування безробітних на нові робочі місця, деяких категорій зареєстрованих безробітних, яким важко конкурувати на ринку праці, за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Крім того, присутнім повідомили, що можна скористатися й грантовою програмою і отримати грант для переробних підприємств, а це – до 8 млн грн за умови створення не менше 5 робочих місць.

Детально ознайомитися з послугами служби зайнятості роботодавцям можна на нашому сайті https://www.dcz.gov.ua/employer