08 листопада 2024
Ольга Петрова – одна з них і працює вона слюсаркою з експлуатації та ремонту підземних газопроводів у Чернігівській філії ТОВ «Газорозподільні мережі України».
Таку роботу у Прилуках, куди жінка разом зі своїм чоловіком переселилася після жахіть окупації з Херсону, вона знайшла за сприяння служби зайнятості. Всього місяць знадобився фахівцям для пошуку. За цей час їй також допомогли звільнитися з попереднього місця роботи.
А працювала Ольга останні 12 років у «Херсонгазі» і аж ніяк не вважала свою роботу чоловічою, бо в колективі були переважно жінки. У Прилуках, навпаки, колектив чоловічий, та Ольгу прийняли у команду, як свою. І вона нічим не поступається, працює нарівні з іншими, проводить комплексне обстеження трас спеціальними приборами з метою пошуку витоків газу. Каже, що справляється і отримує задоволення від такої «чоловічої» роботи.
За статистикою служби зайнятості, наразі серед шукачів роботи переважають жінки – їх майже 80%, роботодавцям же бракує чоловіків. Тому у сучасних реаліях жінки нерідко обирають для себе роботу, яка раніше традиційно вважалася чоловічою. І прикладів цьому стає дедалі більше - вони працюють операторками верстатів, слюсарками-ремонтницями, кранівницями, водійками тролейбусів, автобусів, охоронницями тощо.
Відсутність необхідних професійних навиків не є перешкодою на шляху до працевлаштування. Служба зайнятості, за необхідності, допомагає безробітним жінкам безкоштовно та у короткі терміни здобути затребувану на ринку праці професію, зокрема й шляхом стажування на робочому місці. А громадяни, не зареєстровані у службі зайнятості, можуть отримати ваучер на навчання (а це понад 30 тис. грн) за однією із 155 професій та спеціальностей із затвердженого Мінекономіки Переліку.
Світлана Шеремет, Чернігівський обласний центр зайнятості